Z Pucharem Piemontu

Polskie siatkarki wygrały prestiżowy turniej o Puchar Piemontu, który rozgrywany był w Turynie. W finale podopieczne Jerzego Matlaka pokonały Japonki.

Zawody te były drugim poważnym międzynarodowym testem naszych zawodniczek przed czekającym je w połowie lipca w Rzeszowie turniejem eliminacji mistrzostw świata. Poprzednio Polki uplasowały się na piątym miejscu w Montreux, teraz w Turynie wygrały. To na pewno sukces i dobry prognostyk. W finałowym pojedynku nasze reprezentantki wygrały z Japonią 3:1 (25:19, 12:25, 25:23, 25:18), grając w składzie: Katarzyna Gajgał, Anna Barańska (wybrana na najlepszą zawodniczkę imprezy), Dorota Świeniewicz, Dorota Pykosz, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Joanna Kaczor, Mariola Zenik (libero) oraz Aleksandra Jagieło, Izabela Bełcik, Anna Woźniakowska, Agata Sawicka. Poza drugim setem, bardzo słabym, zaprezentowały się ze świetnej strony, potwierdzając spore możliwości.