Werdykty piłkarskiej Temidy

Kilka ważnych decyzji podjął podczas swego ostatniego posiedzenia Wydział Dyscypliny nowosądeckiego OZPN. Mecz o mistrzostwo klasy B pomiędzy Olimpikiem Powroźnik oraz Zamczyskiem Marcinkowice, który przerwany został przy stanie 1-2 (wtargnięcie na boisko kibiców, naruszenie nietykalności sędziego) zweryfikowano jako walkower 3-0 dla Zamczyska. Olimpik swe najbliższe spotkanie w Powroźniku rozegra bez udziału publiczności. Również walkowerem 3-0 wygrała w zawodach nowosądecko-gorlickiej klasy A Galicja Nowy Sącz z Królovią Królowa Górna, prowadząc do 40 min. 2-0. W tym momencie sędzia odgwizdał koniec meczu, jako że ukarany czerwoną kartką zawodnik gości Janusz Kumorek nie chciał opuścić boiska, a kibice z Królowej Górnej zachowywali się wobec arbitra agresywnie. Orzeczono ponadto kary dodatkowe: Kumorek odsunięty został od udziału w czterech spotkaniach. Królovia jedno spotkanie rozegra bez udziału widzów, wpłacając do kasy związkowej 200 zł grzywny. Galicję brak porządku na stadionie kosztować będzie 50 zł. Inny mecz klasy A pomiędzy Zuberem Krynica i LKS Stróżówka przerwany został w 30 min przy stanie 0-1. Powód: grasujący w szatni zawodniczej złodziej. Spotkanie to będzie kontynuowane w sobotę, 25 bm., od wspomnianej 30 min, przy zachowaniu wyniku ustalonego w zawodach rozpoczętych 1 października. (dw), "Dziennik Polski" 2006-10-19