Piłkarska ekstraklasa

Zadyszka liderów piłkarskiej ekstraklasy. Lech Poznań i Legia Warszawa straciły punkty z rywalami z dolnych rejonów tabeli, ba, nie potrafiły nawet strzelić im jednej choćby bramki, dzięki czemu walka o tytuł... stała się jeszcze ciekawsza, bo nic nie jest pewne i niczego nie można przewidzieć.

Legia w piątkowy wieczór grała z zamykającym tabelę Górnikiem Zabrze i znów rozczarowała. Niby przeważała, niby stworzyła sobie więcej sytuacji, ale co z tego, skoro żadnej z nich nie wykorzystała. W drugiej połowie przynajmniej raz powinien trafić Takesure Chinyama, napastnik z Zimbabwe przyzwyczaił jednak, iż mecze świetne przeplata beznadziejnymi, podczas których nic mu nie wychodzi. Ten taki właśnie był.
Lech męczył się z Arką, długimi chwilami zamykał ją w obrębie pola karnego, ale atakował bez pomysłu i kropki nad "i". A jeśli już stwarzał idealne okazje, marnował je w tragiczny sposób. Jak bowiem Semir Stilić mógł trafić w poprzeczkę z metra, choć miał przed sobą pustą bramkę, pozostanie jego tajemnicą. "Kolejorz" prócz punktów stracił też Rafała Murawskiego, który złamał mały palec u nogi, przez co nie zagra m.in. w dwóch najbliższych meczach reprezentacji Polski.
Udanie na ławce Polonii Warszawa zadebiutował Bogusław Kaczmarek. "Czarne koszule" przywiozły cenną wygraną z Wrocławia, aczkolwiek miały mnóstwo szczęścia. W 7. min, po kiksie obrony gospodarzy, gola dla przyjezdnych zdobył Łukasz Trałka, Śląsk natychmiast ruszył do odrabiania strat. O ile jeszcze do przerwy stołeczna defensywa radziła sobie z rywalami spokojnie, o tyle w drugiej połowie przeżywała oblężenie. W 58. min za faul w polu karnym czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Jodłowiec, wrocławianie - a konkretnie Przemysław Łudziński - "jedenastki" jednak nie wykorzystali. To był moment przełomowy, bo choć obraz gry się nie zmienił, Polonia mądrze obroniła korzystny wynik.
Pierwsze punkty na wiosnę stracił ŁKS, który u siebie przegrał z Bełchatowem. Dla gości była to pierwsza wygrana...
Pisk
Wyniki:
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 0:0; Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1). Wilczek (76.) - Grosicki (40.); Lech Poznań - Arka Gdynia 0:0; Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 0:1 (0:1). Trałka (7.); Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 0:1 (0:1). Małkowski (43.); ŁKS Łódź - PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0). Cetnarski (53.), Nowak (88.); Lechia Gdańsk - Polonia Bytom - 0:1 (0:0). Zieliński (70.)