Mszana Dolna w Gorlicach

Bardzo dobrze spisali się, po serii startów w Słowacji oraz w naszym kraju, zawodnicy sekcji biegów górskich i długodystansowych przy MOK Mszana Dolna w tradycyjnie organizowanym przez Stowarzyszenie Ziemi Gorlickiej Maratonie Biegu Nafty. Odbył się on na liczącej 10 km trasie z Owczar do miasta nad Ropą.

W klasyfikacji generalnej najlepiej zaprezentował się Jan Wydra, który do mety dotarł na czwartej pozycji, dopiero na ostatnich metrach przegrywając bój o miejsce na podium. Zwyciężył reprezentujący barwy słowackiego Damoluksu Bardejov Bogdan Dziuba przed Ukraińcem Siergiejem Fiskowiczem i Rafałem Nowakiem z Budowlanych Częstochowa.

Identyczną lokatę w generalce kobiet zajęła Sabina Smoleń. Tutaj najlepsza okazała się słowacka olimpijka Ludmiła Melicharova.

Równych sobie nie miał w kategorii wiekowej 50-55 lat, do czego zdążył nas już zresztą przyzwyczaić, Zygmunt Łyżnicki. Czempion (tak nazywany jest przez swych młodszych kolegów z trasy) wygrał zdecydowanie, wręcz deklasując swych rywali.

- Z uznaniem należy wyrazić się o innych naszych zawodnikach - mówi prezes sekcji oraz trener Włodzimierz Łyżnicki. - Nasz biegający doktor Lucjan Habieda zajął w generalce 23 miejsce, a Jerzy Kogut - 62 w klasyfikacji ogólnej, a w swojej kategorii 35-40 lat zameldował się na mecie jako osiemnasty. Pragnę z całą mocą podkreślić perfekcyjne zorganizowanie zawodów, w których wystartowało w sumie 145 biegaczek i biegaczy. (dw)

żródło: "Dziennik Polski" 2006-05-17