Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Czy Twój kandydat jest pro-life?

Treść

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" przyznał 75 posłom startującym w wyborach parlamentarnych certyfikat "Kandydata przyjaznego życiu i rodzinie". W czwartek w radiu i internecie ruszy kampania informująca o tych kandydatach.

Jacek Sapa, zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, informuje, że trwa oficjalne nadawanie posłom certyfikatów kandydata przyjaznego życiu i rodzinie. Część parlamentarzystów otrzyma taki certyfikat jeszcze w swoich regionach.
Na 75 posłów kandydujących do Sejmu na następną kadencję, którzy otrzymali takie certyfikaty, jest 69 posłów z PiS, wśród nich m.in.: Ryszard Terlecki, Antoni Macierewicz, Artur Górski, Arkadiusz Mularczyk, Jan Dziedziczak, Andrzej Dera, Jan Szyszko, Krystyna Grabicka, Jolanta Szczypińska.
Głównym kryterium otrzymania certyfikatu jest głosowanie przeciwko odrzuceniu ustawy o ochronie dzieci nienarodzonych oraz złożenie deklaracji podjęcia w przyszłym parlamencie zdecydowanych działań na rzecz objęcia pełną ochroną życia człowieka i wzmocnienia wartości rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny w wymiarze kulturowym, społecznym, materialnym. Teraz rozpoczyna się drugi etap akcji - nadawanie certyfikatów kandydatom na posłów bądź senatorów, którzy nie zasiadali w ławach sejmowych w obecnej kadencji.
Według Jacka Sapy, najbliższe wybory będą przełomowe. - Pierwszy raz organizacje pozarządowe wzięły udział w akcji informującej, którzy posłowie obecni i jednocześnie kandydaci na posłów są za życiem. Wiem, że pomysł z certyfikacją zrobił duże wrażenie za granicą. Dla nas najważniejsze jest, by kandydaci przyjaźni życiu i rodzinie mieli wsparcie społeczne. Chcemy, by przyszły Sejm był zdominowany przez takich kandydatów - podkreślał Sapa.
Listę z nazwiskami polityków, którzy otrzymali certyfikat, można znaleźć na stronach internetowych: www.stopaborcji.pl oraz www.nienarodzeni.pl. Pod koniec sierpnia Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy o ochronie życia człowieka od momentu poczęcia. Za jego odrzuceniem głosowało 191 posłów, 186 było przeciw, natomiast 5 wstrzymało się od głosu.

Paulina Gajkowska

Nasz Dziennik 2011-09-20


Autor: au