Biegiem w nowy rok

Ponad 150 zawodników wzięło udział w tegorocznej edycji tradycyjnego Gorlickiego Biegu Sylwestrowego. Biegacze wystartowali na dwóch dystansach - pięciu i dziesięciu kilometrów. W tym roku nie przeszkadzały im niskie temperatury, jakie panują zwykle o tej porze, bo w momencie startu termometry wskazywały pół stopnia powyżej zera. Było jednak wilgotno, a nad Gorlicami wisiały ciemne chmury. Mimo to bieg ukończyli wszyscy, którzy w nim wystartowali. Na pokonanie dystansu 5 km zdecydowało się 51 osób. Wśród kobiet najlepsza okazała się Edyta Stępień z Nowego Sącza, która przybiegła na metę po 18 minutach i 6 sekundach. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Adam Długosz z MKN Muszyna, który pokonał ten dystans w 17 minut i 32 sekundy. Dwukrotnie więcej osób (107) stanęło na starcie biegu na 10 km. W tym przypadku w kategorii kobiet najszybsza okazała się Anna Wojna z ULKS Lipinki, która przebiegła dystans w czasie 38 minut i 47 sekund. Nie było natomiast niespodzianki w kategorii mężczyzn, bo na podium stanął swoisty weteran gorlickich biegów, który kilkakrotnie sięgał po pierwsze miejsce - Jakub Burghardt z LKS Mielec/Muszyna. W tym roku na pokonanie 10 km potrzebował 32 minuty i dwie sekundy. (SZEL), "Dziennik Polski" 2007-01-02